Kur’an Medresesi

Siyer Vakfı olarak, İslami İlimler sahasında daha köklü adımların atılmasına vesile olması maksadı ile başlattığımız Samed Medresesi, Hicri 1437 yılını vakfımızın Kur’an Yılı ilan etmesi nedeniyle Kur’an Medresesi olarak değiştirilmiştir. Bu seneki eğitim programımız yeniden düzenlenmiştir.

Amacımız, kırık dökük bilgilerin daha sağlam ve düzenli bir hale getirilmesi, sahasında uzman hocaların gözetiminde medrese geleneğimizin yeniden diriltilmesi ve köklerimizden istifademizi artırarak bu derinlikle geleceğimizin inşasına küçükte olsa bir katkı sağlanmasıdır. Bu maksatla 2011-2012 eğitim döneminde başlayan derslerimiz, 2015-2016 eğitim döneminde alanından uzman hocalarımızın ışık tutacağı 16 farklı konunun işleneceği Vahyin Gölgesinde, Şerafettin KALAY hocamızın işleyeceği Ahkam Ayetleri Dersleri ve Muhammed Emin YILDIRIM Hocamızın Kur’an’ın Şahitleri üst başlığı ile işleyeceği derslerimizle devam edecektir.

Rabbimizden niyazımız odur ki, anlamak ve yaşamak zorunluluğumuz olan aziz dinimizi, Allah’ın istediği, Resülü’nün (sas) hayatı ile öğrettiği, başta Sahabe nesli olmak üzere ilk günden bu tarafa seleflerimizin gösterdiği şekliyle öğrenmektir. Çaba ve gayret bizden netice ise Rabbimiz’dendir.

Kur’an Medresesi Kayıt Şartları

1. Dönem derslerinin tamamına kayıt yaptırabileceğiniz gibi, istenilen derslere ayrı ayrı da kayıt yaptırılabilecektir.
2. Tüm derslerde başlama saatinden önce seminer salonunda bulunmak şarttır. Ders saatini geçiren talebe salona alınmayacaktır.
3. Her dersin öncesinde sorumlu arkadaşlar tarafından yoklama alınacaktır.
4. Üç ders üst üste, beş ders ise aralıklarla mazeretsiz gelmeyen talebenin kaydı silinecektir.
5. Tüm derslere katılım ücretsizdir.
6. Kayıtlar şahsen merkezimize gelinerek yapılabilecektir.
7. İstanbul dışından kayıt yaptıracak olan talebeler, bazı derslerden uzaktan eğitim yolu ile istifade edebileceklerdir.
8. Dönem sonundan derslerden imtihanlar olacaktır.

Dersler www.siyertv.com’dan takip edilebilecektir.

Kur’an Yılı programlarımız nihayete ermiştir. Kur’an Yılı etkinlikleri kapsamında yapılan tüm programlara ulaşmak için: www.siyertv.com/kuran-yili-programlari/